درباره ما

درباره دانشنامه بزرگ شفاسنتر

این دانشنامه عظیم و گرانبها شامل «دائرة المعارف بیماری ها» بهمراه شناخت و روش های درمان آنها به انضمام «دائرة المعارف بزرگ گیاهان دارویی» بوده و برای اولین بار در اینترنت به زبان فارسی و به صورت رایگان و در قالب یک سامانه جامع و پیشرفته آنلاین عرضه میگردد. دانشنامه ای که در برابر شماست، حاصل سالها زحمات و تلاش کارشناسان و محققان مرکز پژوهشی درمان با عسل و فرآورده های زنبورعسل حکیم (شفاسنتر) و نیز مرکز درمانی بر پایه علوم قرآنی می باشد. این دانشنامه پس از پایان یافتن مرحله تحقیقات و پژوهش های نهایی، توسط برنامه نویسان این مرکز به صورت سامانه ای جامع و هوشمند طراحی شده است.

منابع علمی و پژوهشی استفاده شده در انتخاب مطالب و جمع آوری های انجام گرفته، از جمله معتبرترین منابع و کتب علمی تحقیقاتی می باشند. به گونه ای که محققان و استفاده کنندگان از این مرجع، بتوانند با آسودگی خاطر از صحت و سقم مطالب این دانشنامه سود جسته و از آن بهره مند شوند.
از جمله منابع ارزشمندی که از آن استفاده شده است، معارف گیاهی کتابی است هشت جلدی، در معرفی گیاهان دارویی که به کوشش حسین میرحیدر در طی بیش از بیست سال مطالعه و بررسی توسط ایشان جمع‌آوری و به جامعه علمی کشور تقدیم شده است.

در طراحی این سامانه سعی بر آن شده است تا تمامی قابلیت های هوشمند و جستجوهای پیشرفته توسط سیستم در نظر گرفته شود، تا مراجعه کنندگان محترم که عمدتاً از قشر دانشجو و اساتید دانشگاه و نیز پزشکان و طبیبان طب سنتی و طب نوین هستند، به بهترین نحو از مطالب گسترده این دانشنامه بهره مند شوند. امید است این گنجینه نفیس و ارزشمند در راستای اشاعه مصرف گیاهان دارویی به جای داروهای شیمیایی مفید واقع شود.

نظرات و پیشنهادات سازنده خود را جهت ارتقای کمی و کیفی این دانشنامه برای ما ارسال نمایید.
تماس با ما